SITE UNDER CONSTRUCTIONpolski / english



XV Forum of European Cinema

(4-12 November 2010)


KONCERTY

Portal eventoid.pl, społeczność MegaTotal.pl i Kino Charlie zapraszają na multimedialne wydarzenie pod hasłem TAPERZY XXI WIEKU, które odbywać się będzie w ramach XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA 2010.

Koncerty Artystów na co dzień poruszających się w różnych gatunkach muzycznych, przez siedem kolejnych festiwalowych wieczorów ułożą się w cykl niepowtarzalnych widowisk, których wspólnym mianownikiem jest film. Wystąpią: The Washing Machine, terenNowy.live, Gra Pozorów, NeLL, Cinemon, wariacje.pl oraz Kwartet Jorgi. Na ekranie zobaczymy następujące filmy: Gabinet Doktora Caligari, Antena, Wszystko co kocham, Nibelungi: Śmierć Zygfryda, Lalki, autorskie filmy krótkometrażowe oraz Janosik - pierwszy słowacki film z 1921 roku.

Cykl koncertów Taperzy XXI Wieku będzie wyjątkowy zarówno pod względem artystycznym jak i organizacyjnym. Otóż działając w zgodzie z zasadami Fair Music organizatorzy chcą, wzorem serwisu MegaTotal.pl, jak najbardziej zbliżyć Artystów z ich Fanami. Nie tylko w sensie fizycznym - podczas samego koncertu.

Po raz pierwszy Fani będą mogli zapłacić za uczestnictwo w koncercie dokładnie tyle, ile chcą, a 100% wpływów zebranych metodą dowolnych wpłat zostanie przekazane Artystom.

Działanie to jest rozwinięciem idei serwisu MegaTotal.pl, na którym Fani płacąc dowolne sumy pieniędzy (począwszy od 1 gr) za muzykę Artystów pomagają im zebrać fundusze na wydanie płyty. W ten sposób sfinansowanych zostało prawie 60 płyt, z czego ponad 30 już się ukazało.

Organizatorzy wydarzenia chcą w ten sposób dać Fanom możliwość wsparcia ulubionych zespołów bez udziału pośredników, Artystom zaś przekazać narzędzie, dzięki któremu będą mogli bezpośrednio kontaktować się z osobami, które przyjdą na ich koncert oraz mieć realny wpływ na swoje wynagrodzenie.

Bilety w dowolnej cenie będzie można kupić tylko za pośrednictwem serwisu eventoid.pl.

Tradycyjne bilety będą do nabycie w kasie kina, ale wpływy z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia.

5 listopada (piątek) - Gra Pozorów / Wszystko co kocham (2009) Jacek Borcuch
6 listopada (sobota) - terenNowy.live / Antena (2007) Esteban Sapir
7 listopada (niedziela) - The Washing Machine / Gabinet Doktora Caligari (1920) Robert Wiene
8 listopada (poniedziałek) - NeLL / Nibelungi: Śmierć Zygfryda (1924) Fritz Lang
9 listopada (wtorek) - Cinemon / Lalki (2002) Takeshi Kitano
10 listopada (środa) - wariacje.pl / autorskie filmy krótkometrażowe
11 listopada (czwartek) - Kwartet Jorgi / Janosik (1921) Jaroslav Siakel

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 18:00.

» szczegółowy opis koncertów - plik PDF (1.2 MB)